Dažniausiai užduodami klausimai apie saulės modulius.

Sužinokite skirtumus ir privalumus apie skirtingus saulės modulius.

Saulės energija - tvari investicija.

Sparti technologinė plėtra saulės modulių pramonės srityje užtikrina nuolat didėjantį jų efektyvumą ir didesnę saulės modulių energijos gamybą. Dėl to tiek privatiems asmenims, tiek įmonėms tampa vis patraukliau gaminti, bei naudoti savo energiją.

1. Kaip veikia saulės moduliai?

1.1 Saulės spinduliai aktyvuoja saulės modulį.
Kiekviena atskira plokštė yra sukonstruota iš silicio elementų sluoksnio, metalinio rėmo, specialia plėvele apgaubto stiklinio korpuso ir laidų. Siekiant maksimalaus efekto, plokštės sugrupuojamos į „masyvus“ ir dedamos ant stogų arba didelėse lauko erdvėse. Saulės elementai, dar vadinami fotovoltiniais elementais, sugeria saulės šviesą dienos metu šviečiant saulei.

1.2 Saulės elementai (angl. cells) pradeda gaminti elektros srovę.
Kiekviename saulės elemente yra plona puslaidininkinė plokštelė, pagaminta iš dviejų silicio sluoksnių. Vienas sluoksnis yra teigiamai įkrautas, o kitas - neigiamai, todėl susidaro elektrinis laukas. Kai saulės šviesos energija patenka į fotovoltinį saulės elementą, ji suteikia energijos elementui ir priverčia elektronus „atsilaisvinti“ iš puslaidininkinėje plokštelėje esančių atomų. Šiuos laisvus elektronus pajudina plokštelę supantis elektrinis laukas, ir šis judėjimas sukuria elektros srovę.

1.3 Elektros energija yra konvertuojama.
Saulės moduliai, kurie efektyviai paverčia saulės šviesą elektra, tačiau pagaminta elektra vadinama nuolatinės srovės (angl. DC) elektra, kuri nėra tinkama elektros energija, kuri tiekiama daugumai namų, o tai yra kintamosios srovės (angl. AC) elektra. Laimei, nuolatinės srovės elektros energiją galima lengvai pakeisti kintamosios srovės elektra naudojant įtaisą, vadinamą keitikliu (angl. inverter). Šiuolaikinėse saulės energijos sistemose šiuos keitiklius galima sukonfigūruoti kaip vieną keitiklį visai sistemai arba kaip atskirus mikroinverterius, pritvirtintus už skydų.

1.4 Konvertuota energija aprūpina jūsų namus.
Kai saulės energija paverčiama iš nuolatinės srovės į kintamosios srovės elektrą, ji eina per jūsų elektros skydelį ir yra paskirstoma namuose, kad maitintų jūsų elektrinius prietaisus. Tokia elektra veikia lygiai taip pat, kaip elektra, kurią tinkle generuoja jūsų elektros komunalinių paslaugų tiekėjas, todėl nieko namuose nereikia papildomai keisti. Kadangi vis dar esate prisijungę prie savo tradicinės elektros energijos tiekėjo tinklo, galite automatiškai gauti papildomos elektros energijos, kad papildytumėte saulės energijos trūkumą iš tinklo (tamsiu paros metu).

Sekti elektros kiekiui, pagamintam iš saulės modulių yra naudojamas dvipusis skaitliukas.

Debesuotomis dienomis, ar naktį jūsų saulės plokštės gali nesugebėti išgauti pakankamai saulės šviesos, kad ją būtų galima panaudoti energijai; ir atvirkščiai, vidury dienos, kai nieko nėra namuose, moduliai gali surinkti perteklinę energiją – ir duoti "pasaugoti" tinklo operatoriui. Štai kodėl skaitiklis naudojamas abiem kryptimis tekančios elektros energijos kiekiui matuoti – į namus ir iš jo. Jūsų elektros energijos tiekimo įmonė dažnai kredituos už bet kokią perteklinę galią, kurią grąžinsite atgal į tinklą.

2. Pagrindiniai saulės modulių tipai.

2.1 Monokristaliniai saulės moduliai
Šie moduliai žinomi kaip vieno kristalo plokštės. Jos yra pagamintos iš vieno gryno silicio kristalo, supjaustyto į keletą plokštelių. Kadangi jie pagaminti iš gryno silicio, juos galima lengvai atpažinti pagal tamsiai juodą spalvą. Naudojant gryną silicį, monokristalinės plokštės taip pat yra efektyviausios erdvėje ir ilgaamžiškiausios tarp visų saulės kolektorių tipų. Tačiau tai kainuoja – vienai monokristalinei ląstelei pagaminti išeikvojama daug silicio.

2.2 Polikristaliniai saulės moduliai.
Kaip rodo pavadinimas, jie kilę iš skirtingų silicio kristalų, o ne iš vieno. Silicio fragmentai išlydomi ir supilami į kvadratinę formą. Dėl to polikristalinės ląstelės yra daug pigesnės, nes jos beveik nenaudojamos, ir suteikia jiems būdingą kvadrato formą.
Tačiau tai taip pat daro juos mažiau efektyvius energijos konversijos ir erdvės požiūriu, nes jų silicio grynumas ir konstrukcija yra žemesni nei monokristalinių plokščių. Tokie moduliai taip pat turi mažesnę šilumos toleranciją, o tai reiškia, kad jie yra mažiau veiksmingi aukštos temperatūros aplinkoje.

2.3 Saulės modulių efektyvumas.
Monokristalinių plokščių efektyvumas viršija 20%.
Polikristalinių plokščių fektyvumas svyruoja tarp 15-17%.

3. Kita naudinga informacija apie saulės modulius.

3.1 Kaip veiks saulės moduliai nešviečiant saulei?
Saulės energijos sistemos galios kiekis priklauso nuo saulės spindulių. Dėl to saulės moduliai gamins šiek tiek mažiau energijos, kai oras debesuotas, o naktį – išvis negamins. Tačiau dėl didelių elektros sąnaudų ir finansinių paskatų saulės energija yra protingas sprendimas.

3.2 Ką daryti, jeigu apsnigo saulės modulius?
Saulės kolektoriai saulės šviesą paverčia energija, todėl jei jūsų plokštės yra padengtos sniegu, jos negali gaminti elektros, arba gamins mažesniu pajėgumu. Sniegas paprastai nėra pakankamai sunkus, kad sukeltų konstrukcinių problemų, o kadangi dauguma plokščių yra pakreiptos kampu, sniegas nuslys.

3.3 Kaip valyti saulės modulius?
Nuplaukite saulės modulius švariu vandeniu, kad pašalintumėte nešvarumus. Norėdami švelniai nuplauti plokščių paviršių, naudokite minkštą šveitiklį ir muiluotą vandenį. Dažniausiai modulius nuplauna lietus, tad greičiausiai jų valyti neprireiks.

3.4 Kokio dydžio stogo reikės moduliams sutalpinti?
Įrengti 1 kW moduliams reikės apie 8 kvadratinių metrų ploto. Tai gali priklausyti nuo kelių faktorių (stogo danga, pasvirimo kampas, pašaliniai objektai).

3.5 Kokio tipo stogas tinkamiausias saulės moduliams?
Ant stogo neturėtų būti metamas joks šešėlis bent nuo 9 ryto iki 15 val dienos.
Stogas atsuktas į pietus, bei nesunkiai pasiekiamas.

Neradote tinkamo atsakymo?

Susisiekite su mumis. Atsakysime kaip galėdami greičiau.

  • Įranga
Labas!
Slapukų tvarkymas
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku“ arba naršykite toliau.
Privatumo nustatymai
Apsilankius svetainėje, informacija gali būti išsaugoma ar atkuriama naršyklėje, daugiausia kaip slapukai.