Dažniausiai užduodami klausimai apie saulės elektrinių įrengimą.

Sužinokite skirtumus ir privalumus apie skirtingus saulės modulius.

Saulės energija - tvari investicija.

Sparti technologinė plėtra saulės modulių pramonės srityje užtikrina nuolat didėjantį jų efektyvumą ir didesnę saulės modulių energijos gamybą. Dėl to tiek privatiems asmenims, tiek įmonėms tampa vis patraukliau gaminti, bei naudoti savo energiją.

Svarbu!

Svarbu paminėti, kad saulės elektrinių įrengimas nėra savaitgalio „pasidarysiu pats“ projektas. Jei neturite tinkamo mokymo, bei žinių rizikuojate sugadinti stogą arba susižaloti.

1. Saulės elektrinės įrengimas.

1.1 Kodėl turėčiau įsirengti saulės elektrinę?
Prie tinklo prijungta saulės elektrinė suteikia galimybę nustatyti elektros energijos tarifą daugiau nei 25 metams. Priežiūros nereikalaujančioms plokštėms suteikiama virš 20 (žiūrėti pagal gamintoją) metų gamybos garantija, o numatoma naudingo tarnavimo trukmė yra iki 50 metų (laikui bėgant našumas pradeda mažėti, bet vis tiek yra reikšmingas). Prie tinklo prijungta PV sistema gali apsaugoti jus nuo elektros kainų padidėjimo dešimtmečius. Tai energetinio saugumo jausmas, kurį sunku pakartoti.

1.2 Ar saulės moduliai paliks skyles stoge, ar kitaip jį pažeis?
Ne, saulės baterijos neįlenks ir nesugadins jūsų stogo tol, kol bus tinkamai sumontuotos. Mintis apie saulės baterijų statymą ant stogo gali būti nervinga, nes tai yra didelis pokytis ir iš anksto gali pasirodyti brangus. Tačiau tinkamai sumontuoti saulės moduliai neturėtų kelti papildomo galvos skausmo.

1.3 Ar mano stogas yra tinkamas saulės moduliams?
Asfalto čerpių danga yra labiausiai paplitusi gyvenamųjų namų stogams, o tokio tipo stogai idealiai tinka ant stogo montuojamiems saulės moduliams. Metalinis, molinių čerpių, ar guminis stogas taip pat bus tinkamas saulės modulių montavimui. Paprastai yra vengiama saulės elektrines įrengti ant medinių ir šiferinių stogų, tačiau tai įmanoma (nors nerekomenduojama).
Svarbu paminėti, jog efektyviausiai saulės elektrinė veikia atsukta į Pietų pusę.

1.4 Kiek užtrunka įrengti saulės elektrinę?
Priklausomai nuo to, kokio dydžio saulės elektrinė, tikrasis įrengimas gali užtrukti nuo vienos iki trijų darbo dienų. Daugiausiai laiko užtrunka visi tikrinimo, leidimų išdavimo (jeigu reikalaujama) ir sujungimo procesai.

1.5 Ką daryti, jeigu turėsiu pakeisti stogą?
Saulės moduliai gali apsaugoti jūsų stogą ir leisti jam tarnauti ilgiau. Tai gera žinia, nes sumontavus saulės modulius pakeisti stogą nėra lengva ar pigu, todėl prieš dedant plokštes rekomenduojama apsvarstyti galimybę atlikti bet kokį stogo remontą

1.5 Ką daryti, jeigu turėsiu pakeisti stogą?
Saulės moduliai gali apsaugoti jūsų stogą ir leisti jam tarnauti ilgiau. Tai gera žinia, nes sumontavus saulės modulius pakeisti stogą nėra lengva ar pigu, todėl prieš dedant plokštes rekomenduojama apsvarstyti galimybę atlikti bet kokį stogo remontą

Neradote tinkamo atsakymo?

Susisiekite su mumis. Atsakysime kaip galėdami greičiau.

  • Įranga
Labas!
Slapukų tvarkymas
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku“ arba naršykite toliau.
Privatumo nustatymai
Apsilankius svetainėje, informacija gali būti išsaugoma ar atkuriama naršyklėje, daugiausia kaip slapukai.