Naudingi patarimai saulės elktrinėms.

Saulės energija - tvari investicija.

Sparti technologinė plėtra saulės modulių pramonės srityje užtikrina nuolat didėjantį jų efektyvumą ir didesnę saulės modulių energijos gamybą. Dėl to tiek privatiems asmenims, tiek įmonėms tampa vis patraukliau gaminti, bei naudoti savo energiją.

1. Kuo skiriasi centriniai ir mikroinverteriai?
Mikroinverteris susideda iš mažos dėžutės, esančios užpakalinėje saulės baterijos dalyje arba labai arti jos. Jo vaidmuo yra konvertuoti nuolatinės srovės elektros energiją, pagamintą iš vieno saulės modulio.
Nuoseklus keitiklis yra dažniausiai naudojamas namų ir komercinėse saulės energijos sistemose. Tai dėžutė, kuri dažnai montuojama šalia jūsų elektros skydelio. Atsižvelgiant į įrenginio dydį, gali būti daugiau nei vienas styginis keitiklis.

2. Kuo skiriasi lygiagretus ir serijinis saulės modulių jungimas?
Paprasčiausias būdas galvoti apie serijines ir lygiagrečias sistemas yra galvoti apie kalėdinių lempučių virtinę – kai užgeso viena lemputė, užgeso visa eilė. Tai serijinė sistema. Užtamsėjus vienam saulės moduliui, atsijungia skydelis arba inverteris – nukertama visa eilė. Kita vertus, naudojant lygiagrečią sistemą, kai ta lemputė užgęsta, ta vienintelė lemputė išsijungia, o likusi eilės dalis veikia toliau.
Serijinis sujungimas geriausiai tinka dideliems stogo ir lauko įrengimams, kai visi moduliai yra pakreipti vienodu kampu, atsukti ta pačia kryptimi ir toje pačioje vietoje.

3. Kokią įtampą turėčiau pasirinkti saulės elektrinei?
Saulės sistemos gali būti 12, 24 arba 48 voltų dydžio. Paprastai mažesnės PV sistemos veikia 12 voltų įtampa. 24 arba 48 voltų įranga gali valdyti 4000 vatų sistemas. 48 voltų sistemos yra skirtos energijos suvartojimui virš 4000 vatų. Aukštesnės įtampos sistemose naudojami mažesni laidai.

4. Naudokite elektros prietaisus dienos metu.
Tai gali atrodyti kaip akivaizdus patarimas, tačiau daugelis žmonių neišnaudoja visų dienos šviesos valandų. Dienos metu įjunkite daug energijos naudojančius prietaisus Išnaudokite šį laiką maksimaliai. Vakare kraunant indaplovę nejunkite jos iki kitos dienos ryto, kol pradės šviesti saulė.

5. Šildykite, ar vėsinkite savo namus dienos metu.
Šildydami ar vėsindami namus paskutinėmis dienos šviesos valandomis, tai darote nemokamai ir išvengsite vakaro didžiausio energijos tarifo.

6. Stebėkite saulės elektrinės darbą.
Įsitikinkite, kad jūsų saulės energija veikia tinkamai, ir stebėkite, kaip veikia jūsų sistema. Dauguma keitiklių turės programą, kuri parodys jūsų sistemos PV gamybą. Energijos suvartojimą taip pat galite matyti skaitliuke.

Rekvizitai: MB Onon energija
Įm. kodas 306086404
PVM mok. kodas LT100015009210

  • Įranga
Labas!
Slapukų tvarkymas
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku“ arba naršykite toliau.
Privatumo nustatymai
Apsilankius svetainėje, informacija gali būti išsaugoma ar atkuriama naršyklėje, daugiausia kaip slapukai.