Dažniausiai užduodami klausimai apie inverterius.

Sužinokite skirtumus ir privalumus apie skirtingus inverterius.

Saulės energija - tvari investicija.

Sparti technologinė plėtra saulės modulių pramonės srityje užtikrina nuolat didėjantį jų efektyvumą ir didesnę saulės modulių energijos gamybą. Dėl to tiek privatiems asmenims, tiek įmonėms tampa vis patraukliau gaminti, bei naudoti savo energiją.

1. Dažniausiai užduodami klausimai apie inverterius (galios keitiklius).

1.1 Kas yra inverteris (galios keitiklis)?
Rinkoje yra įvairių tipų PV sistemoms skirtų keitiklių. Tinkamo keitiklio pasirinkimas priklauso nuo galutinio naudojimo. Inverteris paverčia nuolatinę srovę (DC) iš saulės kolektorių į kintamąją srovę (AC). Kintamoji srovė (AC) yra elektros energija, kurią galite naudoti savo namuose ir galbūt parduoti savo energijos tiekėjui, o elektros energijos perteklius perduodamas į elektros tinklą.
Kartu su saulės kolektoriais inverteris sudaro saulės energijos generavimo sistemos pagrindą. Inverteris užtikrina, kad energija būtų saugiai absorbuojama į tinklą ir, ne mažiau svarbu, optimizuoja generavimą skirtingomis sąlygomis, kad būtų sukurtas maksimalus energijos kiekis.

1.2 Inverterių (galios keitiklių) tipai.
Nuoseklūs inverteriai (angl. string inverter). Nuoseklūs inverteriai yra seniausias ir labiausiai paplitęs šiandien naudojamas saulės keitiklių tipas. Jie veikia prijungdami saulės kolektorių eilutę prie vieno keitiklio, kuris paverčia visą nuolatinės srovės įvestį į kintamosios srovės išvestį.
Galios optimizatoriai (angl. power optimizers). Galios optimizatoriai yra kiekvienos saulės modulio galinėje dalyje ir veikia kartu su nuosekliu keitikliu, kad tiesioginę elektros energiją konvertuotų į kintamą. Jie tai daro kondicionuodami nuolatinės srovės elektrą iš kiekvienos plokštės ir siųsdami tą kondicionuotą nuolatinę srovę į nuoseklujį keitiklį, kad jis būtų konvertuojamas į kintamosios srovės elektros energiją.
Mikroinverteriai (angl. microinverters). Mikroinverteriai yra naujausia saulės energijos inverterių technologija ir jie veikia konvertuodami nuolatinę srovę į kintamą srovę tiesiai iš kiekvieno saulės modulio galinės dalies. Nereikia nuoseklaus keitiklio, nes kiekvienas mikroinverteris pasirūpina nuolatinės srovės konvertavimu vietoje.

1.3 Maksimalios galios taško stebėjimo priemonė (angl. MPPT).
MPPT yra inverterio mechanizmas, kuris išgauna didžiausią galią iš saulės modulio. Inverteris apkrauna saulės kolektorių optimaliai, o ne maksimaliai. Dėl nuolat kintančių šviesos sąlygų (šviesos intensyvumo), šešėlio ir matymo kampo saulės modulių generuojama galia nuolat kinta. Maksimalios galios taško stebėjimo priemonė (MPPT) – tai mechanizmas, ieškantis saulės kolektorių didžiausios galios tiekimo taško ir išgaunantis optimalią galią iš saulės modulių skirtingomis sąlygomis. Kai kurie keitikliai turi kelis MPPT įėjimus. Kelių MPPT keitiklyje pranašumas yra tas, kad kiekvieno MPPT išvestį galima padalinti atskirai. Naudojant kelis MPPT, keitiklis gali priimti įvestį iš daugybės plokščių, nukreiptų į skirtingas puses, skirtingais atstumais, su skirtinga išvesties talpa, net ir su skirtingų tipų plokštėmis.

1.4 Kaip veikia nuoseklus keitiklis?
Saulės moduliai jungiamos nuosekliai. Pavyzdžiui, kai pastatote 12 saulės modulių, tai darote 2 serijose iš 6 plokščių. Šios „serijos“ dar vadinamos „nuosekliomis“. Kiekviena saulės kolektorių eilutė yra prijungta prie nuoseklaus keitiklio, kuris saulės kolektorių gaminamą nuolatinę srovę paverčia kintamąja srove. Nuoseklus keitiklis yra patikrinta technologija, kuri naudojama dešimtmečius, tačiau tinka ne kiekvienai konfigūracijai. Kiekviena saulės konfigūracija yra tiek efektyvi, kiek yra jos silpniausia grandis. Tai reiškia, kad kiekviena saulės modulių virtinė generuoja tiek energijos, kiek mažiausiai našus saulės modulis. Kai dalis saulės modulių dalį dienos yra šešėlyje, tai reiškia, kad visa eilė generuoja mažiau energijos. Štai kodėl nuoseklus keitiklis ne visada yra geriausias pasirinkimas.

1.5 Saulės plokščių stebėjimas.
Saulės kolektorių veikimas gali būti stebimas per inverterį. Tai galima stebėti įvairiais būdais. Kai kurie keitikliai turi įvairias jungtis, tokias kaip Ethernet, WiFi ir Bluetooth.

1.6 Kur statyti inverterį?
Namų inverteriai, ypač naudojami būtiniems buitiniams prietaisams maitinti, turėtų būti montuojami patalpose. Jie turi būti pastatyti sausose vietose ir turi būti gerai vėdinami. Kai kurie žmonės gali norėti, kad inverteriai būtų lauke, ypač garaže, kur yra pakankamai vietos jiems sutalpinti. Tačiau jie turi būti laikomi sausose vietose ir atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Jie taip pat turėtų būti patalpinti nedulkėtoje aplinkoje su reikiamu oro erdvės kiekiu.

Neradote tinkamo atsakymo?

Susisiekite su mumis. Atsakysime kaip galėdami greičiau.

  • Įranga
Labas!
Slapukų tvarkymas
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku“ arba naršykite toliau.
Privatumo nustatymai
Apsilankius svetainėje, informacija gali būti išsaugoma ar atkuriama naršyklėje, daugiausia kaip slapukai.